Za útoky hackerů na OBSE stojí podle německé kontrarozvědky Rusko

Německá kontrarozvědka si stojí za tím, že za loňské útoky počítačových hackerů na Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) je zodpovědné Rusko. Dnes to oznámil prezident Spolkového úřadu na ochranu ústavy Hans-Georg Maassen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetová bezpečnost, anonymita, hacker (foto Stian Eikeland) | Foto: zdroj: Flickr.com, Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic | Zdroj: Flickr | CC BY-NC-SA 1.0

Analýza ukázala, že tyto hackerské akce byly stejné jako útoky v počítačovém prostředí vedené skupinou ATP28, která předloni kyberneticky zaútočila proti německému parlamentu. „U APT28 existují indicie ukazující na to, že mají v pozadí ruské zdroje,“ uvedl Maassen.

'S hňupy nepracuju.' Mladá hackerka odmítá, že by pomáhala Rusku ovlivnit americké volby

Číst článek

Veřejnost se o útocích hackerů dozvěděla koncem prosince. Útok pirátů odhalil právě německý Spolkový úřad na ochranu ústavy.

APT28 je složenina ze zkratky Advanced Persistent Threat (pokročilá trvalá hrozba) a číslovky 28. Její význam není zatím blíže specifikován.

Již třetím rokem trvá ozbrojený konflikt mezi ukrajinskými vládními silami a proruskými separatisty podporovanými Moskvou. Je to jedna z nejdůležitějších misí OBSE na východě Ukrajiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme