Za vraždou právníka Ernesta Valka zřejmě stojí podsvětí

Vražda prominentního slovenského právníka Ernesta Valka zůstává bez jasného motivu. Indicie ale ukazují, že právníka v pondělí večer zabil profesionální střelec a že nešlo o loupežné přepadení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Slovensku byl 8. listopadu zastřelen prominentní advokát Ernest Valko | Zdroj: ČTK

Slovenská policie nechce uspěchat zveřejňování závěrů vyšetřování, a tak se média spoléhají hlavně na názory Valkových přátel a nestranných odborníků. Podle televize Joj si Valko těsně před smrtí v jednom telefonátu stěžoval na silný acetonový zápach ve svém domě.

Aceton mohl být jen záminkou, aby právník otevřel okno nebo roztáhl záclony a nastavil se tak jako terč vrahovi. Jediná kulka trefila přímo srdce, což ukazuje na profesionála a ne na překvapeného lupiče.

Valko ve své poslední velké kauze zastupoval státní loterii Tipos. Šlo o to, jestli stát zaplatí přes šedesát milionů eur soukromé firmě. Někteří známí prý právníka před vstupem do kauzy z bezpečnostních důvodů varovali.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme