Za vraždu starou 30 let skončila v cele někdejší teroristka z RAF

Kvůli údajnému podílu na vraždě generálního prokurátora Siegfrieda Bubacka zatkla německá policie bývalou členku teroristické organizace Frakce Rudé armády. Proti Vereně Beckerové mluví analýza DNA i materiály zajištěné při domovní prohlídce. Nad vraždou prokurátora Bubacka, jeho šoféra a tělesného strážce se ale i po 32 letech vznášejí otazníky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie

německá policie | Foto: Jiří Hošek

Teroristé z Frakce Rudé armády nikdy nepromluvili, kdo z jejich řad střílel v Karlsruhe z motocyklu na Bubackův služební vůz.

Podle státního zastupitelství nové důkazy nasvědčují tomu, že dnes 57letá Beckerová měla "významný podíl na přípravě a provedení atentátu".

Ex-teroristka, která za podíl na jiných zločinech strávila ve vězení 22 let, v rozhovoru pro deník Bild popřela, že by to byla ona, kdo generálního prokurátora zavraždil.

K činu, který svého času otřásl Německem, se přihlásilo "Komando Ulrike Meinhofové". Na dopise zajistili policisté genetický materiál, který prý nade vším pochybnost patří Beckerové.

Na doživotí byli za podíl na Bubackově vraždě už před lety odsouzeni teroristé Folkerts, Klar a Mohnhauptová.

Přečtěte si také:
Vdova po oběti teroristů z RAF vrátila na protest proti filmu státní vyznamenání
Někdejší teroristé z RAF nemusejí do vězení za odmítnutí výpovědi
Německá veřejnost se dovídá další podrobnosti o teroristech z RAF
V Karlsruhe vzpomenou výročí zločinu teroristů Frakce Rudé armády
Rozhovor s Karlem-Heinzem Dellwem - členem bývalé Frakce Rudé armády

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme