Za výbuchem v Bratislavě zřejmě válka mafiánských gangů

Zřejmě vyřizování účtů mezi gangstery stojí za výbuchem restaurace v bratislavské čtvrti Ružinov. Při explozi byli tři lidé zraněni - z toho dva těžce. Materiální škody jsou velké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo exploze | Foto: Samuel Kubáni

Poškozená auta, vyražené okenní tabule a dokonce zřícená celá stěna - tak vypadalo bratislavské nákupní centrum po explozi. Dohady o teroristické akci fakta spíše popírají. Mezi zraněnými byl podle policejních zdrojů údajně i jeden z vlivných bossů bratislavského podsvětí.

Mafie bojuje o tento prostor už několik let. Na vyřizování účtů doplatil před třemi lety Jugoslávec, jemuž vybuchl v rukou granát, který chtěl v restauraci instalovat. Krátce potom zdemolovala zařízení baseballovými pálkami asi dvacetičlenná skupina maskovaných mužů. Loni byl v Senci zastřelen jeden z majitelů restaurace a známý mafián Jozef Surovčík.

Také dnes stály v době výbuchu před restaurací dva luxusní mercedesy, o nichž se všeobecně ví, že patří vlivným lidem bratislavského podsvětí.

Exploze odtrhla část stěny restaurace, na budově jsou patrné trhliny a vypadané cihly. Tlaková vlna vyrazila okna v okolních objektech a poškodila několik aut. V blízkosti restaurace Jadran se nachází také škola.

Milan Kopp, Renata Havranová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme