Za výbuchem v Bratislavě zřejmě válka mafiánských gangů

Zřejmě vyřizování účtů mezi gangstery stojí za výbuchem restaurace v bratislavské čtvrti Ružinov. Při explozi byli tři lidé zraněni - z toho dva těžce. Materiální škody jsou velké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo exploze | Foto: Samuel Kubáni

Poškozená auta, vyražené okenní tabule a dokonce zřícená celá stěna - tak vypadalo bratislavské nákupní centrum po explozi. Dohady o teroristické akci fakta spíše popírají. Mezi zraněnými byl podle policejních zdrojů údajně i jeden z vlivných bossů bratislavského podsvětí.

Mafie bojuje o tento prostor už několik let. Na vyřizování účtů doplatil před třemi lety Jugoslávec, jemuž vybuchl v rukou granát, který chtěl v restauraci instalovat. Krátce potom zdemolovala zařízení baseballovými pálkami asi dvacetičlenná skupina maskovaných mužů. Loni byl v Senci zastřelen jeden z majitelů restaurace a známý mafián Jozef Surovčík.

Také dnes stály v době výbuchu před restaurací dva luxusní mercedesy, o nichž se všeobecně ví, že patří vlivným lidem bratislavského podsvětí.

Exploze odtrhla část stěny restaurace, na budově jsou patrné trhliny a vypadané cihly. Tlaková vlna vyrazila okna v okolních objektech a poškodila několik aut. V blízkosti restaurace Jadran se nachází také škola.

Milan Kopp, Renata Havranová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme