Za záchranu v Tatrách zaplatí český turista 300 tisíc korun

Asi 300 tisíc korun bude muset horské službě v Nízkých Tatrách zaplatit český turista, který včera těsně unikl z laviny. Mimo nebezpečí se sice nakonec dostal sám, záchranáři po něm ale přes pět hodin pátrali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nízké Tatry - Chopok | Foto: www.nizketatry.com

Turista neměl patřičné pojištění, a záchrannou akci za 12 tisíc eur, na které se podílelo několik desítek záchranářů, bude muset zaplatit ze svého.

Několik Čechů se včera vydalo z Demänovské doliny směrem na Chopok. Pod hřebenem se pod jedním z nich utrhl kus sněhu a turista padal dolů do žlabu.

Přitom se uvolnila lavina, která turistu naštěstí nezasypala, a on se dokázal dostat mimo lavinový svah. Záchranáři muže nakonec našli, dezorientovaného ale bez zranění. Při jeho lokalizaci pomohl i signál mobilního telefonu.

Zpráva o nehodě 41letého Čecha vyvolala místy i vulgární reakce ve slovenských internetových diskusích. Čeští turisté v Tatrách mají pověst neopatrných návštěvníků.

Pověst Čechů v Tatrách bych nedramatizoval, říká šéf záchranářů

Číst článek

Během včerejší nehody platil 3. stupeň lavinového nebezpečí z pětistupňové škály.

Vojtěch Berger, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme