Za zneužívání chlapců půjde bývalý britský rozhlasový DJ Chris Denning na 13 let do vězení

Další bývalá prominentní postava britského šoubyznysu půjde do vězení za sexuální delikty. 13 let má za systematické zneužívání chlapců strávit za mřížemi někdejší rozhlasový moderátor a DJ Chris Denning. Ten už za stejný delikt pykal i v České republice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock Exchange

Pražský soud poslal Denninga do vězení na čtyři a půl roku. Jeden z prvních DJ populární stanice Radio 1 byl pravomocně odsouzený taky na Slovensku.

Doma v Británii na něj ale dopadla ruka spravedlnosti až po skandálu kolem pedofilního moderátora BBC Jimmyho Savilea.

„Rozsah zneužívání dětí, jehož se Denning dopustil, byl vpravdě šokující. Doufám, že jeho odsouzení bude malou útěchou jeho mnoha obětem,“ nechala se slyšet zástupkyně obžaloby Baldžít Ubheyová.

Podle soudce zneužíval Denning své popularity a kontaktů se známými lidmi k získání důvěry chlapců, jimž dával alkohol, drogy a peníze. Jeho obětem bylo od 9 do 16 let.

DJ se přiznal ke zločinům, kterých se dopustil mezi lety 1967 a 1987.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme