Zabijáci vybíjejí irácké mozky

Oběťmi vrahů v Iráku se už staly stovky intelektuálů a středních úředníků. Svědectví o tom přinesl dnes list New York Times. Policie v Bagdádu tvrdí, že zabijáci vybíjejí irácké mozky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v Bagdádu | Foto: EPA

Vraždy iráckých vzdělanců, kteří dostali od okupačních sil práci, jsou na denním pořádku. Jak v Bagdádu zaznamenal reportér New York Times, vzdělaní lidé jsou vražděni na ulicích za bílého dne, někdy i před očima svých bodaguardů. Podle samotných Iráčanů od května přišly o život už stovky tamních intelektuálů a to je důkazem, že je vedena kampaň proti této sociální skupině. Bagdádská policie v americkém listu tvrdí, že jde o řízenou operaci nebo dokonce hnutí, které má udržet pocit nebezpečí a chaosu. Vraždy lékařů, soudců, právníků působí všemu, o co se tu snažíme, přiznává velení okupačních sil. Být v Iráku vzdělancem nebylo ani za Saddáma Husajna lehké a i teď je to životu nebezpečné.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme