Zabíjení v Sýrii pokračuje, Evropa chystá zbrojní embargo

Nejméně šedesát lidí zahynulo při dalších krvavých střetech v ulicích syrských měst. Přes noc se pomalu sbíhaly údaje od syrské opozice, podle které armáda a policie po celé zemi opět střílela do demonstrantů. Nejvíce mrtvých bylo v oblasti Der'á na jihu země, další oběti hlásí Homs a Latákija. Velvyslanci zemí Evropské unie mezitím jednali o sankcích proti Sýrii. Podle ekonomických serverů ale dosáhli jenom částečné shody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie. Amatérský záběr tanku prorežimních jednotek a povstalce z města Dará | Zdroj: ČTK

Evropští diplomaté se domluvili na zavedení zbrojního embarga, což ale ještě musejí schválit ministři zahraničí. Zato neprošel návrh zmrazit účty a zakázat evropské cesty vybraným představitelům syrského režimu. Takové sankce údajně na bruselském jednání odmítl Kypr.

Krizi v Sýrii už začínají pociťovat okolní státy. Po Libanonu dorazili první uprchlíci také do Turecka. Nejvyhrocenější je ale situace v Der'á na jihu, u jordánské hranice. Syrská vláda hlásí, že tam ozbrojenci zabili čtyři vojáky a dva další unesli. Podle svědků také v Der'á působí ozbrojení vojáci, kteří dezertovali a přidali se na stranu opozice.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme