Zabíjíme jenom černé, řekl americký policista zastavené řidičce odmítající sundat ruce z volantu

Palubní kamera v autě zaznamenala slova amerického policisty, který v jihovýchodním státě Georgia zastavil řidičku a vysvětloval ji, že ji zadrží a zabaví její vůz.

Atlanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pamatujte, že mi vždy zabíjíme jen černé lidi,“ řekl policista řidičce, kterou zastavil a ta nechtěla dát ruce z volantu

„Pamatujte, že mi vždy zabíjíme jen černé lidi,“ řekl policista řidičce, kterou zastavil a ta nechtěla dát ruce z volantu | Foto: reprofoto video Cobb County Police Department | Zdroj: reprofoto ABC.net.au

Řidička si podle videa chtěla zavolat, ale bála se, že ji policista postřelí. „Proč si nemůžete zavolat? Máte telefon přímo ve vašem klíně?“ ptal se policista.

„Já nechci dávat ruce dolů. Já jsem jen... viděla mnoho videí, kde policisté...“ snažila se svoji neaktivitu vysvětlit zastavená řidička.

Policista, kterého později úřady identifikovaly jako poručíka Grega Abbotta, ale řidičce skočil do věty s odůvodněním, že „ona přeci není černá“ a dodal: „Pamatujte, že my vždy zabíjíme jen černé lidi.“

Právník amerického policisty Lance LoRusso později médiím poslal v e-mailu prohlášení, že jeho klient po 27 letech služby pro okres Cobb County odchází do penze.

„Udělal chybu. Nevím, co cítí, ale určitě vím, co vyšlo z jeho úst a to je neomluvitelné,“ cituje server ABC velitele policejní stanice Mikea Registera.

Násilnosti na obyvatelích černé pleti ze strany strážníků a policistů jsou ve Spojených státech v poslední době velkým tématem.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme