Začal soud s únosci novináře Pearla

Bez přítomnosti novinářů začal v pákistánském Karáčí soud se čtyřmi osobami obžalovanými z únosu a zavraždění amerického novináře Daniela Pearla. Podle úřadů by proces měl trvat asi týden a sdělovací prostředky obdrží informacie každý den po přelíčení. Do budovy soudu policisté postupně přivezli čtyři obviněné, včetně hlavního podezřelého Ahmada Umara Saída Šajcha. Všichni byli obžalováni z únosu s cílem získat výkupné, z vraždy a z terorismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hlavní podezřelý Šajch | Foto: ČTK/EPA

Na základě těchto bodů obžaloby by mohli být odsouzeni k smrti. Spojené státy opakovaně žádaly Pákistán o vydání Ahmada Umara Saída Šajcha, avšak pákistánské úřady se rozhodly uspořádat vlastní proces.

Osmatřicetiletý Pearl, reportér amerického listu Wall Street Journal, byl unesen v Karáčí 23. ledna, když se pokoušel kontaktovat radikální islámské organizace. Snažil se zjistit, zda existuje spojení mezi sítí Al-Káida a Richardem Reidem, který v prosinci údajně chtěl v letadle na lince Paříž-Miami odpálit nálož ukrytou v botě. Ačkoli Pearlovo tělo dosud nebylo nalezeno, jeho únosci zveřejnili videonahrávku, na níž je vidět, jak byl zavražděn.

Marika Táborská, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme