Začaly polsko-německé konzultace o oteplování

Německá kancléřka Angela Merkelová a polský premiér Donald Tusk zahájili ve Varšavě vládní konzultace. Účastní se jich polovina ministrů německé a polské vlády. Jednají o summitu Evropské unie, který začne už pozítří. Jeho hlavním tématem jsou opatření proti oteplování klimatu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský premiér Donald Tusk a německá kancléřka Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

Polsko a Německo zastávají protichůdné názory. Berlín je pro přijetí přísných emisních limitů, zatímco Varšava žádá pro chudší země postupné zavádění tvrdších emisních norem. Z kuloárů se proslýchá, že Německo je připraveno Polsku pomoci v přechodu k moderním technologiím výroby elektrické energie.

Opatření na ochranu klimatu současně nesmějí uškodit německému hospodářství a ohrozit pracovní místa. S tímto cílem vyrazí do Bruselu na zmíněný summit Evropské unie kancléřka Merkelová. Dlouhodobě patří k hlavním 'tahounům' v boji na ochranu životního prostředí.

Ministři také projednají posílení policejní a lékařské příhraniční spolupráce. Šéfové resortu zahraničí se věnují vztahům s Ruskem a ministři hospodářství proberou opatření proti globální finanční krizi.

Martin Dorazín, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme