Začátek lyžování v Tatrách komplikuje nedostatek sněhu

První letošní lyžování už nabízejí i Vysoké a Nízké Tatry. Slovenské hory se ale potýkají s nebývalým nedostatkem sněhu. Není tam vůbec žádný, kromě několika desítek centimetrů technického. Přesto tisíce nadšenců o tomto víkendu zamířily na svahy. K dispozici jim ale byly jenom úzké zasněžené pruhy uprostřed zelených lesů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry | Foto: Miroslav Chnurik

Ve Vysokých Tatrách fungují některé sjezdovky v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese. V Nízkých Tatrách už otevřelo i největší slovenské lyžařské středisko Jasná pod Chopkom. První den se tam lyžovalo za symbolické jedno euro.

Na sjezdovkách je v průměru 30 centimetrů technického sněhu. Dostat ho tam ale vyžadovalo nadlidské úsilí a velkou trpělivost. Zasněžování letos trvalo několik týdnů, komplikovala ho dlouhodobá inverze, kdy na různých částech sjezdovky byly výrazně odlišné teploty.

Lyžařská sezona v Nízkých Tatrách slavnostně začala včera, ve Vysokých Tatrách to bude až příští týden. Tatry jako tradičně sázejí především na klientelu z Polska, Česka a na domácí Slováky.

Vojtěch Berger, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme