Začátek lyžování v Tatrách komplikuje nedostatek sněhu

První letošní lyžování už nabízejí i Vysoké a Nízké Tatry. Slovenské hory se ale potýkají s nebývalým nedostatkem sněhu. Není tam vůbec žádný, kromě několika desítek centimetrů technického. Přesto tisíce nadšenců o tomto víkendu zamířily na svahy. K dispozici jim ale byly jenom úzké zasněžené pruhy uprostřed zelených lesů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry | Foto: Miroslav Chnurik

Ve Vysokých Tatrách fungují některé sjezdovky v Tatranské Lomnici a na Štrbském Plese. V Nízkých Tatrách už otevřelo i největší slovenské lyžařské středisko Jasná pod Chopkom. První den se tam lyžovalo za symbolické jedno euro.

Na sjezdovkách je v průměru 30 centimetrů technického sněhu. Dostat ho tam ale vyžadovalo nadlidské úsilí a velkou trpělivost. Zasněžování letos trvalo několik týdnů, komplikovala ho dlouhodobá inverze, kdy na různých částech sjezdovky byly výrazně odlišné teploty.

Lyžařská sezona v Nízkých Tatrách slavnostně začala včera, ve Vysokých Tatrách to bude až příští týden. Tatry jako tradičně sázejí především na klientelu z Polska, Česka a na domácí Slováky.

Vojtěch Berger, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme