Začátek pracovního roku bude v Bílém domě hektický

Americký prezident George Bush je z Texasu zpátky v Bílém domě, kde se mu vrší úkoly. Jeho lednový program je nabitý, začíná dnes přijetím nově zvolených kongresmanů a vyvrcholí velkolepou inaugurací v centru Washingtonu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush

George Bush | Zdroj: ČTK

Prezident Bush musí především najít řeč s oběma komorami Kongresu, který se tento týden poprvé sejde v novém složení, aby stvrdil výsledky prezidentských voleb. V republikány ovládaném Kongresu potřebuje George Bush pomoc také demokratů při projednávání reformy sociálního zabezpečení, daní a dalších ambiciózních plánů.

Zákonodárci se budou ale muset velmi rychle vyjádřit k další finanční pomoci pro Irák a Afghánistán, kde bude třeba dalších 70 až 100 miliard dolarů. Možná až miliardová pomoc jihovýchodní Asii navýší astronomický rozpočtový deficit.

Kromě inaugurace 20. ledna čeká Bushe také tradiční Poselství o stavu unie.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme