‚Děsivý zázrak.‘Rybář zachránil topící se batole z oceánu na Novém Zélandu

Rybář z Nového Zélandu zachránil topící se 18měsíční dítě v oceánu. Dítě uteklo ze stanu rodičů k oceánu a vlny ho stáhly daleko od břehu. Muž incident označil za „děsivý zázrak“.

Nový Zéland Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: StephanieAlbert | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Gus Hutt rybařil na pláži Matata, když spatřil malou postavu, která plavala na ve vodě. Nejdříve si myslel, že je to panenka, po chvíli však zpozoroval, že se jedná o dítě. Okamžitě zareagoval a vrhnul se do vln, napsal web BBC.

„Myslel jsem si, že je to panenka. I když jsem jej chytil za paži, pořád jsem si myslel, že je to panenka. Jeho tvář byla porcelánově bílá, chlapec vůbec neplakal, křičet začal až po nějaké chvíli.“

Ještě nebyl jeho čas

Zachránce Gus Hutt šel ten den jako obvykle z kempu přímo na ryby, ale rozhodl se, že bude lovit na jiném místě. Jen chvíli poté, co zkontroloval své rybářské náčiní, si všiml jak chlapec pluje po vodě.

Nový Zéland zakáže cizincům nákup nemovitostí. Chce dostupnější bydlení pro občany

Číst článek

„Neustále se vznášel na hladině. Kdybych přišel o minutu později, uplaval by a už bych si ho nevšiml. Bylo to veliké štěstí, ale ještě nebyl jeho čas,“ dodal Hutt.

Huttova manželka Sue po vylovení dítěte zalarmovala pracovníky kempu, aby našli rodiče malého chlapce. Ti byli v šoku. Zjistili, že si jejich syn dokázal sám rozepnout stan, a poté se vydal vstříc oceánu.

„Byl to šok pro každého, mohlo to dopadnout tragicky. Naštěstí všechno dobře dopadlo,“ uvedl pracovník kempu.

Iva Mališová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme