Záchranáři další oběti v tunelu nenašli

Počet obětí dopravní katastrofy ve švýcarském dálničním tunelu pod Gotthardským průsmykem se ustálil na jedenácti. Podle policie by se toto číslo už nemělo změnit, přestože se stále ještě pohřešuje více než sto lidí. Mezi dosud vyproštěnými osobami nejsou žádní čeští občané, oznámila česká konzulka v Bernu Ivana Červenková. Tunel zůstane uzavřen pravděpodobně několik měsíců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gotthardský tunel | Foto: Petr Jansa

Podrobnosti o obětech středeční tragédie v tunelu sdělil mluvčí policie švýcarského Airolu Franco Binagi. "Nalezli jsme deset obětí, jedenáctou je ridič kamionu, který je stále uvězněn uvnitř. Plně identifikováno máme osm osob - jednu ze Švýcarska z Bernu, jednu z Itálie, kterou poznali rodiče, a dále se jedná o čtyři Němce a dva Francouze. Čekáme ještě na identifikaci ostatních".

Záchranářům se zatím nepodařilo dostat k vrakům asi 12 spálených automobilů, které jsou pod částečně zříceným stropem tunelu. Policie tudíž neví, zda se všichni cestující z těchto vozů stihli před ohněm zachránit. Konečná bilance neštěstí tak bude známa nejdříve v pondělí.

Snímky z místa tragédie najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Petr Jansa, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme