Záchranáři dorazili k troskám letadla v Indonésii. Našli černé skříňky a těla 53 obětí

Záchranné týmy našly trosky letadla, které se zřítilo v neděli nad provincií Papua na indonéském ostrově Nová Guinea. Podle místních úřadů je stroj zcela zničený. V době neštěstí se na palubě letounu nacházelo 54 cestujících, nehodu nikdo nepřežil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvoumotorové turbovrtulové letadlo ATR 42-300 indonéských aerolinií Trigana

Dvoumotorové turbovrtulové letadlo ATR 42-300 indonéských aerolinií Trigana | Zdroj: ČTK

Podle mluvčího indonéského ministerstva dopravy Juliuse Adravidy Baraty se podařilo nalézt těla všech obětí, uvedla agentura Reuters. Mezi cestujícími bylo 44 dospělých, pět dětí a pět členů posádky. Všichni byli Indonésané.

Kontakt s letadlem typu ATR42 aerolinek Trigana Air ztratilo středisko řízení letového provozu v neděli odpoledne půl hodiny po startu stroje z Jayapury u hranice s Papuou-Novou Guineou. Stroj mířil do Oksibilu, kam ale nedoletěl.

Let měl trvat jen 45 minut. Posádka se naposledy ohlásila deset minut před předpokládaným přistáním.

Příčina nehody jasná. Předpokládá se, že na vině bylo především nepříznivé počasí a hornatý terén. Úřady odmítají o důvodech katastrofy spekulovat, než bude vyšetřování ukončeno.

V troskách letadla se podařilo najít také černé skřínky. Ty pomohou objasnit, co se přesně v době nehody stalo.

Indonésie nemá nejlepší pověst v bezpečnosti létání. Evropská unie kvůli bezpečnostním problémů v letech 2007 až 2009 zakázala indonéským leteckým společnostem létat do Evropy.

Loni v prosinci se do Jávského moře za bouřky zřítilo letadlo společnosti AirAsia na lince ze Surabayi do Singapuru a všech 162 lidí na palubě zahynulo.

Záchranáři našli trosky letadla na východě Indonésie | Foto: ČTK

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme