Záchranáři našli v troskách budovy na Floridě další těla. Zemřelo nejméně 18 lidí, stále se pohřešuje 147

Téměř týden po částečném zřícení bytového komplexu na Floridě narostl počet potvrzených úmrtí na 18. Stalo se tak poté, co byly ve středu večer místního času nalezena další dvě těla. Na 147 lidí se stále pohřešuje.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřování zhroucení budovy v městečku Surfside má podle Reuters zahájit americký Národní institut pro standardy a technologie. | Foto: Joe Skipper | Zdroj: Reuters

Daniella Levineová Cavaová, šéfka floridského okresu Miami-Dade, podle agentury Reuters oznámila, že dvě další nalezené oběti jsou děti ve věku čtyř a deseti let. Středeční bilance objevených těl tak vzrostla na šest.

Žádného přeživšího záchranáři na místě nenašli od čtvrtka, tedy ode dne, kdy se kolem 1.30 (7.30 SELČ) na předměstí Miami z dosud neznámých příčin náhle sesunula k zemi asi polovina 12patrového obytného domu Champlain Towers South. Podle hasičů bylo zničeno asi 55 bytových jednotek.

Vyšetřování zřícení budovy v městečku Surfside má podle Reuters zahájit americký Národní institut pro standardy a technologie. Na jihovýchod Floridy ve čtvrtek zamíří prezident Joe Biden a první dáma Jill, setkají se s rodinami obětí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme