Záchranáři našli těla dvou pohřešovaných amerických horníků

V uhelném dole u amerického města Melville v Západní Virginii našli záchranáři po 48 hodinách od vypuknutí požáru v podzemí bezvládná těla dvou pohřešovaných horníků. Za poslední měsíc tak zahynulo v dolech tohoto amerického státu už 14 horníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

homogenizační skládka uhlí | Foto: Severočeské doly

Tamní politici kladou důraz na prevenci takových tragédií, kterých byla Západní Virginie v posledních týdnech svědkem. Uhlí se ale těží také v dalších 25 amerických státech a Spojené státy ho nutně potřebují.

Senátor Jay Rockefeller na místě tragédie řekl, že Spojené státy jsou a budou závislé na uhlí, ze kterého se tady produkuje polovina elektrické energie. Hornické povolání má budoucnost a existují technologie, které mohou pomoci při řešení mimořádných situací.

Zákonodárci navrhují zpřísnit předpisy, které by umožnily rychlejší zásahy záchranářů, dostupnější kyslíkové stanice v dolech a využití elektronického vyhledávání pohřešovaných.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme