Záchranáři našli trosky indonéského letadla, práce komplikuje tma a počasí

Indonéští záchranáři našli trosky letounu, který se dnes zřítil u města Oksibil v provincii Papua na ostrově Nová Guinea. Oznámila to agentura Reuters. Na palubě bylo 54 lidí, o jejich osudu zatím není nic známo. V místě nálezu trosek je špatné počasí a panuje už noc.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvoumotorové turbovrtulové letadlo ATR 42-300 indonéských aerolinií Trigana

Dvoumotorové turbovrtulové letadlo ATR 42-300 indonéských aerolinií Trigana | Zdroj: ČTK

Dvoumotorový turbovrtulový stroj typu ATR 42 vzlétl z letiště Sentani u Jayapury u hranice s Papuou-Novou Guineou ve 14:21 (5:21 světového času) a mířil do Oksibilu v indonéské provincii Papua na ostrově Nová Guinea.

Cestu, která běžně trvá zhruba 45 minut, už ale nedokončil. Kontakt s pozemními radary letoun ztratil ve 14:55 (5:55).

Přehrát

00:00 / 00:00

Indonéští záchranáři našli místo pádu ztraceného letadla s 54 lidmi na palubě. Jejich osud zůstává zatím neznámý. Více letecký publicista Martin Velek

Na palubě letadla patřící společnosti Trigana bylo 44 dospělých, pět členů posádky a pět dětí. Zatím není jasné, jestli někdo z nich nehodu přežil.

Z dostupných informací to vypadá, že příčinou neštěstí byl řízený let do terénu.

„Evidentně tam bylo opravdu špatné počasí, je tam hornatý terén a letadlo bylo 25 let staré, což není podstatné. Podstatné je to, jak bylo udržované, a bohužel tento dopravce nemá nejlepší reputaci,“ říká letecký publicista Martin Velek.

V indonéské provincii Papua se ztratilo indonéské letadlo s 54 lidmi na palubě | Foto: Český rozhlas mapy.cz

Společnost Trigana Air Service, jejíž letadlo se dnes ztratilo, je od roku 2007 na černé listině Evropské unie, protože nesplňuje evropské bezpečnostní standardy.

Indonésie obecně nemá v bezpečnosti létání nejlepší pověst. V prosinci se do Jávského moře za bouřky zřítilo letadlo společnosti AirAsia na lince se Surabayi do Singapuru a všech 162 lidí na palubě zahynulo.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme