Záchranáři našli trosky indonéského letadla, práce komplikuje tma a počasí

Indonéští záchranáři našli trosky letounu, který se dnes zřítil u města Oksibil v provincii Papua na ostrově Nová Guinea. Oznámila to agentura Reuters. Na palubě bylo 54 lidí, o jejich osudu zatím není nic známo. V místě nálezu trosek je špatné počasí a panuje už noc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvoumotorové turbovrtulové letadlo ATR 42-300 indonéských aerolinií Trigana | Zdroj: ČTK

Dvoumotorový turbovrtulový stroj typu ATR 42 vzlétl z letiště Sentani u Jayapury u hranice s Papuou-Novou Guineou ve 14:21 (5:21 světového času) a mířil do Oksibilu v indonéské provincii Papua na ostrově Nová Guinea.

Cestu, která běžně trvá zhruba 45 minut, už ale nedokončil. Kontakt s pozemními radary letoun ztratil ve 14:55 (5:55).

Přehrát

00:00 / 00:00

Indonéští záchranáři našli místo pádu ztraceného letadla s 54 lidmi na palubě. Jejich osud zůstává zatím neznámý. Více letecký publicista Martin Velek

Na palubě letadla patřící společnosti Trigana bylo 44 dospělých, pět členů posádky a pět dětí. Zatím není jasné, jestli někdo z nich nehodu přežil.

Z dostupných informací to vypadá, že příčinou neštěstí byl řízený let do terénu.

„Evidentně tam bylo opravdu špatné počasí, je tam hornatý terén a letadlo bylo 25 let staré, což není podstatné. Podstatné je to, jak bylo udržované, a bohužel tento dopravce nemá nejlepší reputaci,“ říká letecký publicista Martin Velek.

V indonéské provincii Papua se ztratilo indonéské letadlo s 54 lidmi na palubě | Foto: Český rozhlas mapy.cz

Společnost Trigana Air Service, jejíž letadlo se dnes ztratilo, je od roku 2007 na černé listině Evropské unie, protože nesplňuje evropské bezpečnostní standardy.

Indonésie obecně nemá v bezpečnosti létání nejlepší pověst. V prosinci se do Jávského moře za bouřky zřítilo letadlo společnosti AirAsia na lince se Surabayi do Singapuru a všech 162 lidí na palubě zahynulo.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme