Záchranáři objevili černé skříňky havarovaného tupoleva

Příčiny včerejší katastrofy ruského letounu Tu-154 se 170 lidmi na palubě nejsou stále jasné. Stroj, který letěl z ruského černomořského letoviska Anapa do Petrohradu, se zřítil několik desítek kilometrů od ukrajinského Doněcku. Nikdo z cestujících ani z členů posádky nepřežil. Na palubě bylo také mnoho rodin s dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři prohledávají trosky ruského letadla | Zdroj: ČTK

Na místě katastrofy už byly dnes odpoledne ukončeny záchranné práce a hledání těl obětí, která se teď budou postupně identifikovat. K místu zřícení letadla už dorazili během dne první příbuzní pasažérů.

Podařilo se také najít dvě černé skříňky havarovaného stroje, které by měly dát odpověď na otázku, co způsobilo pád letounu. Vyšetřovatelé stále zvažují jako hlavní příčinu úder blesku a nebo velmi silné turbulence.

Ruský ministr dopravy Igor Levitin už potvrdil, že zařízení zaznamenávající průběh letu jsou v poměrně dobrém stavu. Teprve ale odborníci určí, jestli jsou informace skryté uvnitř k použití či ne. První zprávy se dají očekávat až tak během jednoho měsíce. Prezident Vladimír Putin vyhlásil v Rusku zítřek dnem smutku.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme