Záchranářům se nelíbí výstup prezidentů na Gerlach

Členové tatranské Horské služby jsou zděšeni záměrem slovenského prezidenta Rudolfa Schustera vystoupit s dalšími hlavami států na nejvyšší slovenskou horu - Gerlachovský štít. Varují před nebezpečím, kterému vystavuje sebe i své hosty, a doufají, že mu jeho partneři tento úmysl rozmluví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Českého rozhlasu Renata Havranová, diskuse se rozpoutala po oznámení prezidentova osobního lékaře, že musel Rudolfu Schusterovi omezit pohyb v důsledku natažení šlachy na noze. Zranění bylo podle lékaře způsobeno prezidentovým namáhavým programem. Tatranští záchranáři neskrývají nevůli. Ptají se, jak chce Schuster zvládnout jednu z nejtěžších túr - výstup na Gerlach, který chce absolvovat společně s dalšími prezidenty v září. Členové Horské služby tvrdí, že úmysl je nejen nebezpečný, ale i protizákonný. Na túru s horským průvodcem se totiž může denně vydat jen 30 osob. Zabezpečení výstupu 9 prezidentů s doprovodem, ochrankou a novináři si vůbec neumějí představit. Odmítají i návrh, aby prezidenti byli do výšky 2000 metrů dopraveni vrtulníkem.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme