Záchranářům v Kyrgyzstánu nepřeje počasí

Nepříznivé počasí a nebezpečí sesuvu dalších lavin brzdí záchranné práce v kyrgyzských horách. Ve čtvrtek tam při výstupu na vrchol Chan Tengri zahynulo v lavině 6 horolezců - mezi nimi 5 Čechů. Záchranáři stále pátrají po dalších nezvěstných alpinistech. Ruští specialisté, kteří přiletěli do pohoří Ťan Šan na pomoc, se zatím nemohou dostat na místo neštěstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohoří Ťan-Šan

pohoří Ťan-Šan | Zdroj: ČTK

Tajemník kyrgyzského ministerstva pro mimořádné situace Emil Akmatov potvrzuje, že dnes ráno došlo k sesuvu dalších tří lavin a nebezpečí nových stále trvá. V horském regionu navíc panuje pro let helikoptér nepříznivé počasí, a tak zůstávají ruští záchranáři pod horami ve městě Karakol a čekají, až se budou moci dostat do místa neštěstí.

Oficiálně si zatím čtvrteční sesuv ledové laviny vyžádal životy pěti českých horolezců a jednoho alpinisty z Ruska. Nejasnosti stále panují kolem počtu a národnosti pohřešovaných. Jak uvádí český velvyslanec Milan Sedláček, neměly se potvrdit předchozí zprávy o pohřešování dalších českých horolezců.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme