Zachránění horníci trpí psychickými problémy

Druhý týden běžného života prožívají horníci zavalení v chilském dole a pomalu se začínají naplňovat předpovědi psychologů. Mnozí zachránění začínají trpět psychickými problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranná kapsle Fénix, kterou se dostávají na povrch chilští horníci | Zdroj: ČTK

Mediální tlak horníci snášejí velice těžko. Nejlépe to bylo vidět na večírku, který pořádal jistý chilský milionář na jejich počest.

Mario Sepulveda, muž, který moderoval přenosy z dolu a jemuž mnozí předpovídali velkou budoucnost v televizních show, byl na slavnostní večeři na pokraji nervového zhroucení, jak uvedli někteří svědci. Třesoucím se hlasem si stěžoval, jak těžké je to pro něj a pro jeho kamarády vrátit se do „nového života“.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, co nyní prožívají zachránění horníci, hovořil v Odpoledním Radiožurnálu Jaromír Marek.mp3

Objevují se informace, že horníci trpí nespavostí a úzkostí. Tyto problémy se prý snaží řešit alkoholem. Ukazuje se tedy, že psychologové, kteří varovali, že zachránění horníci budou trpět mediálním tlakem, měli pravdu.

I přesto jsou ale horníci stále ve středu zájmu a nejrůznější nabídky, například na účinkování v reklamě a podobně, se jen hrnou. Zrovna dnes hrají fotbalový zápas s týmem svých záchranářů a vládních úředníků.

Jiří Chum, Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme