Zachránění horníci trpí psychickými problémy

Druhý týden běžného života prožívají horníci zavalení v chilském dole a pomalu se začínají naplňovat předpovědi psychologů. Mnozí zachránění začínají trpět psychickými problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranná kapsle Fénix, kterou se dostávají na povrch chilští horníci | Foto: ČTK

Mediální tlak horníci snášejí velice těžko. Nejlépe to bylo vidět na večírku, který pořádal jistý chilský milionář na jejich počest.

Mario Sepulveda, muž, který moderoval přenosy z dolu a jemuž mnozí předpovídali velkou budoucnost v televizních show, byl na slavnostní večeři na pokraji nervového zhroucení, jak uvedli někteří svědci. Třesoucím se hlasem si stěžoval, jak těžké je to pro něj a pro jeho kamarády vrátit se do „nového života“.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, co nyní prožívají zachránění horníci, hovořil v Odpoledním Radiožurnálu Jaromír Marek.mp3

Objevují se informace, že horníci trpí nespavostí a úzkostí. Tyto problémy se prý snaží řešit alkoholem. Ukazuje se tedy, že psychologové, kteří varovali, že zachránění horníci budou trpět mediálním tlakem, měli pravdu.

I přesto jsou ale horníci stále ve středu zájmu a nejrůznější nabídky, například na účinkování v reklamě a podobně, se jen hrnou. Zrovna dnes hrají fotbalový zápas s týmem svých záchranářů a vládních úředníků.

Jiří Chum, Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme