Žáci šikanovali učitele a vše si natáčeli na video

Polskou veřejností otřásl případ šikanování učitele žáky střední průmyslové školy ve městě Toruň. Celá věc vyšla najevo teprve po zveřejnění záznamu šikany v novinách a v soukromé televizi. Žáci si totiž svoje počínání nahráli na video.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída | Foto: www.sos.iqnet.cz

Případ zaskočil pedagogickou i laickou veřejnost. Žáci zaznamenali na video, jak celou hodinu šikanovali svého učitele angličtiny. Videozáznam z květnové lekce se dostal do rukou novinářů ze soukromé televize TVN a listu Gazeta Wyborcza. Urážky, postrkování a schovávání třídní knihy byly nejlehčími způsoby šikany, které žáci svého učitele podrobili.

Šikanovaný pedagog, který už pracuje v jiné škole, uvedl, že se jeho žáci takto chovali celé druhé pololetí, ale nedokázal si s nimi poradit. Ředitelství školy se hájí, že o chování žáků vůči učiteli nevědělo. Účastníci šikany budou pravděpodobně vyloučeni ze školy a čeká je také trestní řízení. Chystá se i důkladná kontrola situace ve školách v Toruni a okolí.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme