Začíná proces s Michaelem Jacksonem

Výběrem poroty začne dnes v Santa Marii v Kalifornii dlouho očekávaný proces s Michaelem Jacksonem obviněným ze sexuálního zneužívání třináctiletého chlapce. Deník Washington Post označil nadcházející proces za soudní thriller. Hvězda světového popu tvrdí -jako v předešlých případech, že je nevinná. Michael Jackson požádal o spravedlivý soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

Vpředvečer zahájení hlavního líčení Michael Jackson se souhlasem soudce odsoudil úniky informací o důkazech a o obviněních do médií a označil je za falešná a odporná. Zpěvák říká, že si zaslouží, jako každý Američan, spravedlivý soud a předpovídá, že bude osvobozen. Výběr poroty může trvat až měsíc, protože úředníci prověřují 750 povolaných porotců z řad obyvatel Kalifornie. Na vynesení rozsudku si může 46letý umělec, obviněný loni v dubnu, počkat až půl roku.

Po dlouhém období výslechů, domovních prohlídek, kaucí a odkladů začíná soud, který má podle amerických žurnalistů všechny předpoklady stát se nejsledovanějším v historii. Soud s Jacksonem má všechno, slávu, peníze, slavné právníky, rasový a homosexuální podtext a tisíce zpěvákových obdivovatelů.

Zní to ale, jako stará známá písnička, Michael Jackson je opět důvodně podezřelý z toho, že zneužíval nezletilého chlapce a řada pozorovatelů se domnívá, že tentokrát je dost důkazů na to, aby za své chování skončil, možná až na 25 let za mřížemi.

Samozvaný král popu už ani tak neobsazuje vrchní příčky hitparád, jako vytlačuje další americké souzené celebrity ze zdejších televizních obrazovek. Sám Jackson tvrdí, že je nevinný. Proces s Jacksonem dokonce budou televizním divákům zprostředkovávat herci.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme