Začíná soud s pašeráky, kteří ve voze nechali zemřít 71 migrantů. Maďarská prokuratura žádá doživotí

V Maďarsku začíná soud s pašeráky, kteří v létě před dvěma lety nechali udusit v dodávce 71 migrantů. Prokuratura pro ně žádá nejvyšší tresty. Rozsudek by měl padnout koncem roku.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz, který patřil společnosti Hyza, zkoumá policie | Zdroj: Reuters

Nejvyšší možný trest - doživotí - žádá maďarská prokuratura pro hlavní obžalované. Tedy pro Afghánce, který pašerácký gang vedl, a trojici Bulharů, kteří se podíleli na přesunu „kamionu smrti" v srpnu 2015.

Vůz označený polepy společnosti Hyza (šlo o bývalého slovenského majitele) se našel na dálnici A4 nedaleko rakouské obce Parndorf, kde stál několik dnů. Kamion měl dočasné registrační značky Maďarska. Kvůli této kombinaci vyšetřovaly případ úřady vše

Číst článek

Ve voze bylo 71 lidí - 59 mužů, osm žen a čtyři děti. Všichni se v uzavřeném nákladním prostoru bez větrání udusili. Podle odborníků se tak stalo na maďarském území, proto případ převzaly maďarské vyšetřovací a justiční orgány.

Vůz označený polepy společnosti Hyza (šlo o bývalého slovenského majitele) se v srpnu 2015 našel na dálnici A4 nedaleko rakouské obce Parndorf, kde stál několik dnů. Kamion měl dočasné registrační značky Maďarska. Kvůli této kombinaci vyšetřovaly případ úřady všech tří zemí.

Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme