Žádné tanky ani hraniční kontroly. Rakouský kancléř mírní roztržku s Itálií

Rakouský kancléř mírní roztržku s Itálií. Hraniční kontroly v Brennerském průsmyku se podle jeho slov v nejbližší době neobnoví. Christian Kern to prohlásil den poté, co rakouské ministerstvo obrany oznámilo, že k hranicím vyšle vojáky kvůli nelegálním migrantům. Italské úřady si proto předvolaly rakouského velvyslance.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrněný transportér Pandur na vojenské základně v rakouském Innsbrucku. | Foto: Dominic Ebenbichler | Zdroj: Reuters

Sedm set padesát vojáků a čtyři neozbrojené obrněné pandury, které můžou být už o víkendu na italsko-rakouských hranicích. 

Tak popisoval ještě v úterý situaci ministr obrany Hans Peter Doskozil.

Rakousko poslalo kvůli migrantům na jižní hranice pandury. Itálie si povolala velvyslance

Číst článek

Nyní se ale postavil po boku kancléře Kerna, který vysvětlovat, že vše je jedno velké nedorozumění.

"Žádné tanky v Brenneru nerozmísťujeme a znovu zdůrazňuji, že naše spolupráce s Itálií je velmi dobrá," prohlásil šéf vlády.

Podle něj je počet migrantů přecházející hranici v Brenneru velmi malý. A plán, který původně ministerstvo obrany představilo, je pouze záložní pro případ, že by se situace výrazně zhoršila.

Do Evropy se letos dostalo přes Středozemní moře více než 100 000 migrantů, jejich vstupní branou je ve většině případů právě Itálie.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme