'Žádný rodič se nevzdá svého dítěte.' Od zmizení Madeleine McCannové uplynulo deset let

Přesně před deseti lety zmizela z hotelového apartmánu v portugalském letovisku Praia da Luz tříletá britská holčička Madeleine McCannová. Navzdory intenzivnímu vyšetřování portugalské i britské policie se dosud nezjistilo, co se osudného večera přesně stalo a zda je dívka stále naživu. Její rodiče, kteří čelili podezření, že dceři sami ublížili, se dodnes nevzdávají naděje, že se s Madeleine znovu shledají.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madeleine McCannová zmizela v roce 2007 | Zdroj: Profimedia

Matka Kate v rozhovoru pro BBC přiznala, že před Vánocemi a před narozeninami Madeleine stále kupuje pro dceru dárky a přemýšlí, co by se jí v jejích, dnes třinácti letech, asi nejvíc hodilo a líbilo. Právě sváteční dny jsou pro Kate a Gerryho McCannovy zdaleka nejhorší. Rodina z anglického hrabství Leicestershire se stále nevzdávává naděje, že se Madeleine podaří najít.

„Žádný rodič se nevzdá svého dítěte, dokud nemá stoprocentní jistotu, že je dítě mrtvé. A my prostě žádný takový důkaz nemáme," uvádí Gerry McCann.

Policejní vyšetřování už z britské strany „spolykalo" 11 milionů liber. Podle Marka Rowleyho z Metropolitní policie se odvedl obrovský kus práce. Speciální tým třiceti vyšetřovatelů prověřil desítky verzí příběhu. Našel a vyslechl mnoho podezřelých osob.

„Dnes v práci na případu pokračuje malý tým detektivů, který sleduje několik posledních zlomových linií vyšetřování. Myslíme si, že jde o důležité směry šetření. Jinak bychom už dál nepokračovali. Je velmi nezvyklé pracovat na případu zmizelé osoby, kdy ani po deseti letech nemáme jasné důkazy o tom, co se skutečně stalo," řekl Rowley pro Telegraph.

Podezření za přispění globální mediální štvanice ulpělo i na samotných rodičích. To ale s konečnou platností vyvrátili portugalští vyšetřovatelé. McCannovi ale pokračují v právní bitvě s bývalým portugalským detektivem Goncalo Amaralem. Ten dodnes tvrdí, že rodiče únos své dcery zinscenovali.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme