Britská policie zadržela jachtu s kokainem za 4,7 miliardy korun. Luxusní loď plula z Karibiku

Britští kriminalisté 130 kilometrů od pobřeží zadrželi jachtu s dvěma tunami kokainu na palubě. Cenu drog odhadli na 160 milionů liber (4,7 miliardy korun), o zátahu informovali v sobotu. Během operace zadrželi pět mužů od 24 do 49 let, jeden z nich byl Brit, pět pochází z Nikaragui.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na palubě zadržené jachty se nacházely dvě tuny kokainu (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Luxusní jachta plula z Karibiku pod jamajskou vlajkou, policisté ji zastavili asi 130 kilometrů od pobřeží a eskortovali k břehům Británie. Drogy byly ukryté v černých neprodyšných pytlích, které policisté našli při prohlídce lodi.

Brazilská policie podnikla zásah proti drogové organizaci. V Riu de Janeiru zemřelo 25 lidí

Číst článek

„Není pochyb o tom, že tyto drogy by byly prodány do komunit po celé Británii (...) a přinesly by další zločiny a bídu. Organizované zločinecké skupiny motivují peníze. Zabavení těchto drog uštědří velkou ránu jejich plánům a schopnosti fungovat,“ uvedl zástupce ředitele britských kriminalistů Matt Horne.

Na čtvrteční operaci se kromě kriminalistů z Velké Británie podílela také australská policie a britská pohraniční stráž, uvedla stanice BBC.

Podnět k zadržení právě této lodi vzešel od australských kriminalistů v rámci vyšetřování kauzy Ironside. Jejich práce už v červnu vedla k celosvětovému masivnímu zátahu proti organizovanému zločinu díky proniknutí do šifrované komunikační sítě zločinců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme