Zadrženi podezřelí z útoku v Dagestánu

Ruská federální bezpečnostní služba údajně zadržela několik podezřelých, kteří by mohli mít vztah ke čtvrtečnímu teroristickému útoku v dagestánském městě Kaspijsk. Následkům zranění zatím podlehli další lidé - atentát během oslav Dne osvobození si tak celkem vyžádal už 41 obětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

okolí místa výbuchu | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v Ruské federaci Petr Voldán, v nemocnicích v Kaspijsku a Machačkale stále zůstává kolem 130 lidí, kteří při atentátu utrpěli zranění. Některé zraněné příslušníky vojenské hudby námořní pěchoty převáží letadlo do Rostova na Donu. Předběžné šetření údajně potvrdilo, že v centru Kaspijsku vybuchla protipěchotní mina.

Ruské zvláštní služby už také zveřejnily první jména podezřelých, kteří by mohli stát za tímto teroristickým útokem. Jedním z organizátorů akce prý měl být polní velitel se zkušenostmi z bojů v Čečensku Rapánní Chalilov, který poslal do Dagestánu operovat několik diverzních skupin.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Voldán o vyšetřování útoku

Podle šéfa ruské federální bezpečnostní služby Nikolaje Patruševa bylo zadrženo několik podezřelých osob, které by mohly být zapleteny do včerejšího útoku a do dalších podobných akcí na území Dagestánu. Před odletem do Moskvy Patrušev nevyloučil, že teroristický útok v Kaspijsku může být důsledkem událostí v Čečensku. Přislíbil také, že po zadržení pachatelů přijde řada na i ty, kdo si útok objednali.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme