Záhadou slovenské předvolební kampaně jsou malé politické strany

Do parlamentních voleb na Slovensku zbývá měsíc a jejich výsledek je stále otevřený. Volby skoro určitě s obrovským náskokem vyhraje strana SMER. Nečitelná je ale situace na opačném konci žebříčku. O vstup do parlamentu bojuje celá řada politických stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava byla vždy křižovatkou migrací, nejen okolo Dunaje

Bratislava byla vždy křižovatkou migrací, nejen okolo Dunaje | Foto: Fotobanka stock.xchng

Slovenská národní strana vedená kontroverzním předsedou Jánem Slotou znovu oprášila svůj evergreen a voliče burcuje na billboardech protiromskými hesly. SNS balancuje na pětiprocentní hranici nutné pro vstup do parlamentu.

Těsně pod ní je zatím podle průzkumů hnutí 99 procent, které staví na kritice současné politiky a profituje z korupční kauzy Gorila.

Nejasný je výsledek další nové strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti. Těm se rozpadla kandidátní listina, poté, co ji opustilo 24 kandidátů. Lídr strany po některých z nich požadoval, ať se podrobí testu na detektoru lži, aby dokázali že nikdy nevzali úplatek.

Politologové očekávají, že voliči jsou natolik znechucení dlouholetými politiky, že by mohly uspět právě nově založené strany.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme