Místo dvou milionů dorazilo na akci k střežené americké základně pouze 75 milovníků UFO a záhad

Na dlouho očekávané setkání milovníků záhad a mimozemšťanů u přísně střežené americké základny Oblast 51 ve státě Nevada v pátek přišlo pouze 75 lidí. K události, která se stala internetovou senzací, se původně přihlásilo přes dva miliony nadšenců, kteří chtěli do vojenského objektu proniknout a získat tam důkazy o údajném mimozemském životě.

Rachel (Nevada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chlapec s kloboukem z alobalu před branami armádního areálu Oblast 51, kde se podle UFO nadšenců mají nacházet důkazy o mimozemském životě. | Foto: Jim Urquhart | Zdroj: Reuters

K setkání vyzval v červnu na facebooku kalifornský student Matty Roberts. Ačkoliv se původně jednalo o vtip, nápad brzy získal popularitu napříč sociálními sítěmi. Příznivci konspiračních teorií totiž tvrdí, že americká armáda na základně skrývá mrtvá těla mimozemšťanů a trosky havarovaných kosmických lodí.

Proč se mimozemšťané vyhýbají kontaktu se Zemí? Pozorují nás jako zvířata v zoo, zamýšlí se vědec

Číst článek

Podle Pentagonu slouží k testům špionážních letadel a výcviku personálu, fantaskní scénáře ale přiživuje například to, že její existenci armáda přiznala až před šesti lety.

Facebooková událost nakonec vyústila ve dva festivaly, kterých se ve čtvrtek zúčastnilo přes 1500 lidí. Přes sto z nich se nakonec v pátek brzy ráno vydalo prašnými cestami nevadské pouště k branám vojenské základny. Tamní úřady zadržely jednu ženu, která se pokusila bránu podlézt, a muže, který se odpojil od skupinky a močil opodál.

Dalších 75 nadšenců se u bran základny setkalo v pátek před devátou hodinou ranní místního času (18.00 SELČ).

Festivaly se konaly v pouštních městečkách Rachel a Hiko, které se nacházejí zhruba dvě hodiny cesty od Las Vegas a několik kilometrů od Oblasti 51. Místní obyvatelé se kvůli invazi milovníků mimozemšťanů obávali o provoz vesnic - v obci Rachel například žije jen 50 lidí a není zde ani obchod nebo benzinová pumpa. Místní úřady si zas dělaly starosti o zdraví návštěvníků, v poušti totiž návštěvníky čekají drsné změny teplot i nebezpečná zvířata, například škorpioni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme