Zahraniční deníky komentují volby do Rady bezpečnosti

Složení Rady bezpečnosti OSN - to je hlavní téma, které dnes světové deníky komentují. Česko se vzdalo kandidatury za východoevropský region ve prospěch Chorvatska. Co si o rozhodnutí našich politiků myslí zahraniční komentátoři?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahraniční tisk | Foto: Alena Palečková

Tvrdí, že Česku nic jiného nezbývalo, protože nemohlo Chorvatsku konkurovat. Třeba deník International Herald Tribune píše: Valné shromáždění reagovalo na odstoupení Česka dlouhým potleskem. Jeho členům se totiž hodně ulevilo. Praha by stejně nemohla vyhrát. Svým rozhodnutím jenom urychlila hlasování, konstatuje deník.

Mezi nestálé členy Rady bezpečnosti OSN se dostala také Libye. Proti její kandidatuře ale hodně zemí protestovalo. Deníky ve světě znovu připomínají, že se Libye do Rady bezpečnosti dostala i přes námitky politiků nebo příbuzných lidí, kteří zahynuli při útoku na letadlo nad skotským Lockerbie.

Třeba britské Timesy k tomu dodávají, že členům Valného shromáždění už nevadí ani aféra s vězněním bulharských sester. Ekonomické zájmy jsou nejspíš důležitější, uzavírají Timesy.

Rakouské noviny kromě politiky rozebírají také přestavbu vídeňského zábavního parku Prater. Většinou tvrdí, že vítězný projekt je kýčovitý. Novináři ale rozebírají všechna pro a proti nového projektu. V rakouském deníku Kurier dnes listovala vídeňská zpravodajka Radiožurnálu Marie Woodhamsová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marie Woodhamsová cituje z rakouského tisku

Martin Hromádka, Zuzana Fišerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme