Zahraniční média píší o českých volbách: ČSSD je v pasti, jednání budou složitá

Zahraniční média komentují výsledky mimořádných voleb v České republice. Všímají si většinou pouze vítězné sociální demokracie, která bude muset projít řadou vyjednávání s ostatními úspěšnými stranami, které se do Poslanecké sněmovny dostaly, aby sestavila vládu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který těsně po "neúspěšném vítězství" sociální demokracie ve volbách do Poslanecké sněmovny ujistil, že nebude rezignovat | Zdroj: ČTK

Mimořádné volby do Poslanecké sněmovny v Česku vyhráli podle očekávání sociální demokraté, všímá si BBC a doplňuje, že strana i přes “volební úspěch“ zřejmě nezíská většinu křesel.

Podle BBC tak v Česku vznikne další nestabilní koalice. A jednání, která k ní povedou, prý nebudou lehká.

Sledujeme ONLINE: Volby vyhrála ČSSD těsně před ANO

Číst článek

„Vyhlídka na ekonomicky zodpovědnou vládu v Česku je mizivá. Favorit voleb - ČSSD - se vlastními sliby chytil do pasti, z níž vede cesta jen spojením s komunisty a dalšími populisty,“ míní zase komentátor slovenského listu SME.

Dodává, že Česko by po volbách potřebovalo vládní koalici, která bude s menšími vylepšeními pokračovat v konsolidaci veřejných financí, reformě justice a policie.

Německá agentura DPA shrnuje, že Češi jsou rozčarovaní z politiků všech táborů. Jak DPA píše, tratili na tom především dřív silní liberální-konzervativci. Doplatili tak na úspornou politiku.

Helena Berková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme