Zahraniční tisk o letecké dopravě

British Airways ruší další lety a napětí mezi britskými a americkými odborníky roste. Novoroční náladu na londýnském letišti popisuje britský list The Guardian. Britské aerolinky musely už podruhé zrušit plně obsazený let do Washingtonu a dnes nevzlétne letadlo ani do saúdskoarabského Rijádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důvodem je možné teroristické ohrožení, avizované Spojenými státy, vysvětluje The Guardian.

Rozhodnutí zrušit let do Washingtonu bylo přijato necelé dvě hodiny před odletem, kdy více než 300 lidí už čekalo jen na poslední odbavení. Zda další spoje z londýnského Heathrow do Washingtonu a Rijádu vzlétnou, je nejisté. Odborníci zatím vše nechávají na situaci po víkendu. Přesto očekávají, že ani v budoucnu se lety mezi Británií a Spojenými státy bez zpoždění či zvýšených bezpečnostních opatření neobejdou - dodává britský deník The Guardian.

Lépe je promluvit činy než slovy, tak komentuje napjaté vztahy mezi Íránem a Spojenými státy íránský deník Tehran Times. Američtí úředníci často mluví o své připravenosti zahájit rozhovory s Íránem, ale zatím se zdá, že pouze Írán je připraven k dialogu. USA měří své činy spíše rétorikou, domnívá se list Tehran Times. Nedávné vyjádření ministra zahraničí Colina Powella situaci rozhodně nepřidalo.

Powell se před několika dny nechal slyšet, že Írán akceptuje americkou humanitární pomoc městu Bam, a to že Washingtonu dláždí cestu k zahájení jednání o íránských závazcích. Teherán toto vyjádření považuje za využití situace a nehodlá na ně nijak reagovat. Ani teď, po 25 letech, Spojené státy nebyly schopné splnit podmínky nutné k zahájení oficiálních rozhovorů. Činy mluví jasněji něž slova, uzavírá íránský deník Tehran Times.

Ameriku obchází strašák v podobě nemoci šílených krav. Tomuto tématu se věnují i tamní noviny. Nehlédla do nich spolupracovnice Radiožurnálu ve Spojených státech Eva Lizcová.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Lizcová: Tisk

Proces sesazení litevského prezidenta Rolandase Paksase nabírá nové obrátky. Kauzu sleduje deník The Baltic Times. Litevský státní zástupce čelí nátlaku, aby zveřejnil informace o údajných pokusech zhypnotizovat prezidenta Paksase. Ten nyní podléhá probíhajícími procesu sesazení z funkce poté, co byl označen za bezpečnostní riziko pro stát, připomíná litevský deník. Soud má prozkoumat možnost, že se Rolandas Paksas podrobil hypnóze, která ovlivnila jeho psychické zdraví a schopnost rozhodování.

Jestliže máme prezidenta, jehož osobnost může být změněna jinými silami než jen vydíráním, pak musíme náš stát chránit dvojnásob, nechali se slyšet litevští politici. Sám Paksas odmítá jakékoli ovlivnění nadpřirozenými silami, přestože nepopřel, že se v minulosti několikrát setkal s gruzínskou věštkyní, dodává list The Baltic Times.

Karel Hanzelka, Eliška Pastuszková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme