Zaíf opustil Pákistán

Velvyslanec svrženého afghánského hnutí Taliban Abdas Salám Zaíf opustil Pákistán. Mluvčí pákistánské vlády v Islámábádu ale neupřesnil, kam odjel a jakým způsobem zemi opustil. Ještě ráno přitom pákistánská oficiální místa oznámila, že Zaíf bude deportován zpět do své vlasti. Podle některých zdrojů podal talibanský velvyslanec v Pákistánu žádost o politický azyl, později ji ale údajně stáhl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islámábádský tisk však tvrdil, že pákistánské orgány žádost zamítly. Zaíf se stal jako mluvčí Talibanu jednou z nejznámějších osobností tohoto radikálního islámského hnutí.

Představitelé Pentagonu dali ale už dříve najevo, že počítají s tím, že Zaíf bude vydán americké armádě. Podle agentury AP Pákistán v minulých dnech předal americkým jednotkám významného člena teroristické organizace Al-Káida, který odpovídal za její výcvikové tábory. Údajně byl odvezen do afghánského města Kandahár k výslechu.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme