Zaíf opustil Pákistán

Velvyslanec svrženého afghánského hnutí Taliban Abdas Salám Zaíf opustil Pákistán. Mluvčí pákistánské vlády v Islámábádu ale neupřesnil, kam odjel a jakým způsobem zemi opustil. Ještě ráno přitom pákistánská oficiální místa oznámila, že Zaíf bude deportován zpět do své vlasti. Podle některých zdrojů podal talibanský velvyslanec v Pákistánu žádost o politický azyl, později ji ale údajně stáhl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islámábádský tisk však tvrdil, že pákistánské orgány žádost zamítly. Zaíf se stal jako mluvčí Talibanu jednou z nejznámějších osobností tohoto radikálního islámského hnutí.

Představitelé Pentagonu dali ale už dříve najevo, že počítají s tím, že Zaíf bude vydán americké armádě. Podle agentury AP Pákistán v minulých dnech předal americkým jednotkám významného člena teroristické organizace Al-Káida, který odpovídal za její výcvikové tábory. Údajně byl odvezen do afghánského města Kandahár k výslechu.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme