Držení psů na řetězu bude na Slovensku s výjimkami zakázáno. Pokuta může dosáhnout až 89 tisíc korun

Držení psů na řetězu a podobným způsobem bude na Slovensku pod hrozbou pokuty až na výjimky zakázáno. Rozhodl o tom v úterý parlament, který hlasy velké většiny přítomných poslanců schválil novelu zákona o veterinární péči.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Občanské sdružení Svoboda zvířat tvrdilo například, že uvazování psů na řetěz způsobuje zvířeti utrpení a může negativně ovlivnit jeho zdraví a chování | Zdroj: Profimedia

Na základě schválené předlohy nebude v chovném zařízení a ani v domácnostech již možné psa uvazovat.

Výjimkou bude chov takzvaných nebezpečných psů, dále služebních psů během pracovní činnosti nebo výcviku a krátkodobé uvázaní psa v době čištění chovného prostoru, krmení zvířete či jeho ošetření.

Vysílené, vyhublé a znečištěné. Přerovský soud otevřel kauzu údajného týrání skotu na farmě Kozí Hrádek

Číst článek

Zákon v případě podpisu prezidentkou vstoupí v platnost na začátku příštího roku, na stávající vlastníky psů se bude vztahovat přechodné období do konce roku 2023.

Za porušení zákazu uvazování psů budou moci úřady uložit obyvatelům pokutu do 300 eur (7650 korun), podnikatelům od 400 do 3500 eur (10 200 až 89 250 Kč).

Změnu zákona uvítalo občanské sdružení Svoboda zvířat, které pod petici za zákaz držení psů na řetězu sesbíralo desítky tisíc podpisů.

Tvrdilo například, že uvazování psů na řetěz způsobuje zvířeti utrpení a může negativně ovlivnit jeho zdraví a chování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme