Zákaz homosexuálních sňatků americkým senátem neprošel

Za další politickou porážku prezidenta George Bushe je považováno zablokování návrhu na zákaz sňatků homosexuálů americkým senátem. Návrh dodatku k ústavě o zákazu homosexuálních manželství předložili republikáni podporovaní právě Bílým domem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

snubní prstýnky | Foto: Jan Rosenauer

Podle washingtonského zpravodaje Českého rozhlasu Miroslava Konvaliny se návrh tohoto zákona v tomto volebním období na program jednání s největší pravděpodobností už nedostane.

Návrh zakotvit zákaz sňatků homosexuálů do ústavy se nedostal na program hlasování senátu. Byl zastaven v momentu, kdy se Bushovo republikánům nepodařilo získat 60 hlasů potřebných na uzavření diskuse.

Pro se vyjádřilo jen 48 senátorů. I kdyby se ale zastáncům tohoto zákona podařilo hlasy získat, dosažení změny v ústavě, ke které je potřeba souhlas dvou třetin senátu, by bylo velmi nepravděpodobné.

Většina Američanů ale s manželstvími homosexuálů nesouhlasí, spor je o to, zda má tento problém řešit ústava nebo jednotlivé státy. Otevřeně sňatky gayů a lesbiček uznává jen stát Massachussetts.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme