Zákaz kouření marihuany v Nizozemsku? Haag ho jako první po stížnostech zavedl na rušných místech

Haag se stal prvním městem v Nizozemsku, které na několika frekventovaných místech zakázalo kouření marihuany. Radnici k tomu přiměly stížnosti obyvatel i turistů na silný zápach a hluk, který způsobovali uživatelé této takzvané měkké drogy. Zákaz platí pro centrum města, okolí nádraží a nákupní ulice, napsala agentura AFP.

Haag (Nizozemsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joint | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported

Prodej marihuany v nizozemských coffee shopech a držení méně než pěti gramů této drogy přestalo být v zemi trestné v roce 1976. Pěstování a prodej ve velkém, kterému se věnují převážně kriminální gangy, je ale zakázané.

Obyvatelé Haagu a turisté procházející se v jeho uličkách a v okolí kanálů si už ale podle AFP roky stěžují na odér marihuany a na hlučné chování kuřáků. Policie nyní uvedla, že toho, kdo zákaz poruší, do konce tohoto měsíce jen upozorní, ale od května již bude rozdávat pokuty.

Radnice již v souvislosti s novým opatřením zahájila informační kampaň. Pro zahraniční návštěvníky jsou v hotelích a ubytovnách k dispozici letáky v angličtině.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme