Školy v Rotterdamu chtějí zavést zákaz kouření v ulicích, město nápad vítá

Rotterdam se stane prvním městem v Nizozemsku, které zavede zákaz kouření v ulicích. Informovaly o tom rotterdamské noviny Algemeen Dagblad. Zákaz se má týkat dvou ulic, ve kterých se nachází školy a zdravotnické zařízení. Právě samy místní instituce si na radnici zákaz kouření vyžádaly.

Rotterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Patrick Brinksma | Zdroj: Fotobanka Unsplash

„Cigaretové nedopalky jsou všude, musíme také zvážit zdraví našich 30 000 studentů, žáků, pacientů a zaměstnanců, kteří jsou zde denně,“ řekl rotterdamskému deníku ředitel vysoké školy Rotterdam college.

Protikuřácký zákon nás zničí, tvrdili někteří hospodští. Jaké mají zkušenosti po roce od zákazu?

Číst článek

„Dříve lidé kouřili na pracovišti, dnes už nikoho nenapadne, že si zapálí. Nekouřit je nový standard,“ napsaly školy v žádosti radnici. Kouření zakážou na svých pozemcích, rozšíření zákazu i na ulice ale musí schválit město.

A radnice reagovala na žádost školy vstřícně. „Rotterdam stojí v čele boje s kouřením,“ řekl mluvčí radnice.

Pokud se opatření schválí, bude Rotterdam podle Toma Voetena z protikuřácké organizace Clean Air Now vůbec prvním nizozemským městem, které zakázalo kouření v ulicích.

Už v roce 2012 zakázala kouření na hlavní třídě rada litevského města Kaunas, za porušení zákazu hrozí pokuta od 20 do 50 euro.

Ulice v Rotterdamu mezi školními areály, kde má začít platit úplný zákaz kouření:

null

null

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme