Zákaz vjezdu pro nákladní auta nad 3,5 tuny začne platit v Mnichově od února 2008

Německý Mnichov se rozhodl zintenzivnit boj proti polétavému prachu. Od 1.února 2008 tak do města nebudou smět nákladní auta vážící přes tři a půl tuny. Bavorská metropole patří v Německu dlouhodobě k místům s nejvyšší koncentrací jemného prachu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mnichov

Mnichov | Foto: Jiří Hošek

Minulý měsíc dal Spolkový správní soud za pravdu obyvatelům jedné z mnichovských ulic, kteří si stěžovali na trvalé překračování limitů polétavého prachu. Soud v revolučním verdiktu konstatoval, že občané Spolkové republiky mají právo na čistý vzduch a mohou se tohoto práva soudně domáhat.

Mnichov teď pod tlakem sáhnul k zákazu vjezdu pro nákladní auta, která nemají v hlavním městě Bavorska přímo cíl své cesty nebo nepatří k vozidlům zásobování. Ta budou muset od 1. února 2008 povinně použít k cestě dálniční obchvat A99, což se týká také řady českých kamiónů.

Za porušení zákazu ovšem hříšníkům hrozí jen velmi nízká pokuta ve výši dvaceti eur. Město si od opatření slibuje, že počet dnů, ve kterých bude koncentrace jemného polétavého prachu překročena, klesne o 8 až 15.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme