Zakázky v Iráku získaly i firmy, které se v minulosti provinily

Americká vláda udělila miliardové zakázky na rekonstrukci Iráku také 10 firmám, které musely nedávno zaplatit miliony dolarů na pokutách za různá provinění. Spojené státy tak zaplatily více než 750 milionů dolarů jisté britské firmě, kterou předtím uznaly vinnou z podvodů při třech federálních stavebních kontraktech. Už v roce 2002 měla tato firma zakázáno podílet se na amerických státních zakázkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace v Iráku | Foto: EPA

Další případ se týká americké firmy sídlící ve Virginii, která také dostala milionové zakázky v Iráku i přesto, že musela v minulosti zaplatit pokuty za nelegální snahy o získání kontraktů v Egyptě. Třetí firma, která získala kontrakt na vyčištění iráckého přístavu, byla nedávno penalizována za znečištění životního prostředí.

Deset diskutovaných firem zaplatilo na 30 soudních pokutách 300 milionů dolarů, ale americká vláda jim nyní dala 7 miliard na rekonstrukci Iráku. Podle americké vlády je vše v pořádku, zákon zakazující udělovat státní zakázky dříve obviněným firmám byl zrušen.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme