Zákon o sňatcích homosexuálů přišly v Paříži podpořit tisíce lidí

Desítky tisíc lidí demonstrovaly v Paříži na podporu vládního návrhu zákona, který by umožnil osobám stejného pohlaví uzavírat sňatky a adoptovat děti. Zákonodárci začnou návrh projednávat zítra. Manželství homosexuálů s možností adopcí dětí bylo jednou z priorit předvolební kampaně prezidenta Françoise Hollanda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstranti v Paříži podporují zákon, který by umožnil osobám stejného pohlaví uzavírat sňatky a adoptovat děti | Zdroj: Reuters

Sto dvacet pět tisíc lidí podle policie, čtyři sta tisíc podle organizátorů. Tolik lidí chtělo vyjádřit podporu návrhu zákona jen dva dny předtím, než ho začnou zákonodárci projednávat v parlamentu.

"Většina Francouzů ho podporuje, přibližně polovina schvaluje i adopci dětí homosexuálními páry, společnost se vyvíjí," prohlásil starosta Paříže Bertrand Delanoë.

"Většina lidí podporuje rovnoprávnost a svobodu volby, stejně tak jako možnost zakládání rodin pro osoby různého pohlaví. Jsem přesvědčen o tom, že zákon bude schválen a pro společnost to bude jen dobře," doplnil Delanoë.

Prezident Hollande odmítl, aby se Francouzi mohli k této otázce vyjádřit v referendu.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme