Žaloba kvůli blokádám by nepomohla

Podle poslance Hornorakouského zemského sněmu Otto Gumpingera by uskutečnění výhrůžky některých dopravců, že podají žaloby na odpůrce Temelína kvůli nedávné blokádě hraničních přechodů s Českou republikou, vedla k velkému poškození prestiže celého sektoru dopravy mezi obyvatelstvem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V dnešním prohlášení Rakousko-českého protiatomového výboru jeho předseda Gumpinger zdůraznil, že dopravci by prakticky museli žalovat celé obyvatelstvo, které stálo za protesty proti ohrožení zdraví a bezpečnosti všech. „Pokud někteří vznětlivci nebudou moci být přivedeni k rozumu, budeme takové procesy očekávat s klidem, protože ústavně zaručené právo demonstrovat daleko přesahuje nějaké dílčí zájmy,“ zdůraznil Gumpinger.

Hornorakouský poslanec poukázal na to, že právní protesty z České republiky üž kvůli své bezvýchodnosti umlkly. Žaloby proti účastníkům blokád prý odmítají i rakouské hospodářské organizace; hospodářská komora ve Freistadtu prý všechny blokády oficiálně přivítala a v prohlášeních pro tisk plně podpořila. Také někteří dopravci z oblasti Freistadtu podle Gumpingera proklamovali svou solidaritu s blokádami hranic a nabídli dokonce svá vozidla k jejich provádění.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme