Žaloba stahuje obvinění proti Strauss-Kahnovi. O jeho osudu rozhodne soud

Newyorský prokurátor požádal o odložení případu Dominiqua Strauss-Kahna. Důvodem je nedůvěryhodnost pokojské, kterou měl údajně bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu sexuálně napadnout. Dnes bude o žalobě rozhodovat newyorský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominique Strauss-Kahn | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: ČTK

Právník dvaatřicetileté Naffisatou Diallové Ken Thompson se nehodlá se stažením žaloby smířit. „Prokurátor Cyrus Vance odpřel ženě dosáhnout spravedlnost,“ prohlásil právník před novináři.

Žádá proto soudce, aby jmenoval jiného prokurátora. Podle právních expertů má ale takový požadavek jen malou naději na úspěch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Newyorský soud rozhodne o odložení případu Dominiqua Strauss-Kahna. Podrobnosti od zpravodaje ČRo Víta Pohanky v Ranním Radiožurnálu.

Prokuratura v žádosti o odložení případu uvedla, že Naffisatou Diallová lhala o okolnostech své imigrace z Guiney do Spojených států.
Vymyslela si, například, že byla už v Africe znásilněná skupinou násilníků a uvedla řadu dalších nepravd.

Prokurátor a jeho tým jí nevěří a nemůže proto žádat, aby jí věřila porota. Právník Diallové Ken Thompson upozorňuje, že prokurátor se prý rozhodl ignorovat forenzní, lékařské a jiné důkazy, které svědčí o tom, že byla pokojská obětí sexuálního útoku.

Jenže prokuratura oponuje tím, že pomocí DNA se podařilo prokázat jen to, že mezi Strauss-Kahnem a pokojskou došlo k chvatnému pohlavnímu styku. Ne to, že by tehdejší šéf Mezinárodního měnového fondu pokojskou k sexu nutil násilím.

Obhájci Dominiqua Strauss-Kahna krok prokuratury přivítali. Jestli dnes soudce případ opravdu odloží, bude Dominique Strauss-Kahn moct odletět do Francie. Tam sice čelí jinému obvinění z pokusu o znásilnění mladé novinářky v roce 2003, ale to už je jiný případ.

Vít Pohanka, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme