Žalobci žádají trest smrti pro dvacátého únosce

Američtí žalobci požadují trest smrti pro muže obžalovaného v souvislosti s teroristickými útoky z 11. září loňského roku. Třiatřicetiletý francouzský občan marockého původu Zakarias Moussaoui čeká na soudní proces ve Virginii nedaleko Washingtonu. FBI ho považuje za muže, který měl být dvacátým únoscem letadel, navedených teroristy na budovy Světového obchodního centra a Pentagonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světové obchodní centrum hoří | Foto: Yahoo News

Americký ministr spravedlnosti John Ashcroft, který je stoupencem trestu smrti, postup žaloby podle očekávání podpoří. Zakarias Moussaoui byl obviněn ze spiknutí s Usámou bin Ládinem a ostatními 19 únosci, přestože v den útoků byl ve vězení v Minnesotě kvůli porušení imigračních zákonů. Moussaoui, který se ve Spojených státech zapsal do soukromé pilotní školy, měl být podle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování dvacátým únoscem na palubě jednoho ze čtyř letadel, která teroristé loňského 11. září unesli a použili k sebevražedným atentátům v New Yorku a Washingtonu. Soudní proces s ním začne letos v září.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme