Zaměstnanci BBC budou stávkovat proti propouštění

Novináři a technici BBC se v hlasování svých odborových svazů vyjádřili pro stávku na protest proti propouštění z práce. Stávka má být buď dvanácti- nebo čtyřiadvacetihodinová a mohla by proběhnout ještě v květnu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn

Londýn | Foto: europa.eu.int

Členové dvou odborových svazů v BBC, unie novinářů NUJ a svazu technicko-administrativního personálu BECTU se vyjádřili velkou většinou pro stávku na protest proti záměru vedení korporace propustit 3780 pracovníků, což je sedmnáct procent všech zaměstnanců BBC. Generální tajemník NUJ Jeremy Dear v rozhovoru pro internetovou stanici BBC OnLine řekl: "Výsledek hlasování obráží velký hněv nad rozsahem a dopadem škrtů, které generální ředitel Mark Thompson plánuje."

Na druhé straně Thomson argumentuje, že plánované škrty budou znamenat dodatečných 350 milionů liber ročních investic do programů BBC.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme