Zaměstnanci British Airways ukončili stávku

Všichni stávkující zaměstnanci letecké společnosti British Airways se večer vrátili zpět do práce. British Airways byly nuceny zrušit všechny své lety mířící na londýnské letiště Heathrow i z něj, což se dotklo asi sedmdesáti tisíc cestujících. Na hlavní londýnské letiště se kvůli stávce s British Airways nedostali ani cestující z Prahy. Společnost zrušila i páteční let, který měl v Praze přistát v devět večer a zpět do Londýna se měl vracet v sobotu ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka na londýnském letišti Heathrow | Zdroj: ČTK

Na největším londýnském letišti Heathrow pokračovala v pátek druhým dnem stávka pozemního personálu britských aerolinií. Nepracovali bagážisté, nakladači a řidiči autobusů. Celkem stávkovalo asi 1000 lidí. Jen v pátek stávka postihla sedmdesát tisíc cestujících, jejichž lety British Airways zrušily.

Stávka začala ve čtvrtek jako výraz podpory šesti stovkám zaměstnanců zásobovací firmy Gate Gourmet, kteří byli propuštěni po protestním shromáždění. V pátek odpoledne se mělo konat jednání mezi vedením Gate Gourmet a předáky odborového svazu zaměstnanců v dopravě, ale výsledky dosud nejsou známy.

Vedení Gate Gourmet prohlásilo, že propuštěné zaměstnance zpět nepřijme, protože musí čelit finanční krizi. Britské aerolinie kvůli stávce přišly odhadem o deset miliónů liber. Na letišti Heathrow zůstává chaos a lidé se staví do dlouhých řad ve snaze najít náhradní spoj.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme