Zaměstnanci metra v Londýně stávkují. Provoz je omezený

Cestovat po Londýně chce dnes opravdu silné nervy. Do stávky vstoupili zaměstnanci místního metra a bez dopravy se tak ocitlo tři a půl miliónu lidí, kteří denně podzemní dopravu využívají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnské metro | Foto: London Underground

Mezi uživateli metra je podpora stávky pochopitelně jen velice malá. Přesný počet stávkujících zatím není znám. Stávky se ale účastní prakticky všechny kategorie zaměstnanců jako výhybkáři, strojvedoucí, údržbáři i personál ve stanicích.

Podle generálního tajemníka svazu RMT, jedné ze dvou stávkujících organizací, vedení nemůže provozovat metro bez deset tisíc pracovníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Kocourek mluvil v Dopoledním Radiožurnálu o stávce v londýnském metru

Stávkuje se na protest proti záměru vedení metra zrušit osm set pracovních míst u pokladen. Cestující byli varování, aby očekávali značné narušení svých cestovních plánů. Vedení metra slíbilo, že se pokusí zajistit poloviční a při nejhorším čtvrteční provoz metra na většině tras.

Ulice města ale vypadají jako každý jiný den. Uživatelé metra jsou samozřejmě stávkou otráveni. Jezdí na kole a podobně. Dnes ráno nebyli ze stávky příliš moudří. Londýnské metro je totiž po šanghajském druhé největší na světě.

Z celkového počtu cestujících je mnoho set tisíc pracujících, kteří každý den přijíždějí do Londýna z jiných měst. Jejich situace je stávkou velice komplikovaná. Například pokladna na nádraží ve Waltonu nad Temží normálně prodávala jízdenky na cestování po celém Londýně včetně metra.

Opět tedy jde o jakousi poloviční britskou stávku, kdy zákazníci, které předem nikdo o ničem neinformuje, doufají, že se svezou jak do práce, tak z práce vlakem i metrem.

Milan Kocourek, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme