Zaměstnanci vlivné britské televize ITV stávkují za vyšší platy

Do 24hodinové stávky vstoupili zaměstnanci britské televize ITV. Nelíbí se jim, že vedení největší soukromé televize ve Spojeném království nabízí jen dvouprocentní zvýšení platů. Chtěli by větší podíl na komerčních úspěších ITV.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televize. Ilustrační foto

Televize. Ilustrační foto | Foto: Free Digital Photos, worradmu

Zisk televize činil v loňském roce před zdaněním 605 milionů liber, v přepočtu asi 23 miliard korun. V tomto světle považují odborové svazy Bectu a National Union of Journalists nabídku managementu na zvýšení mezd za almužnu.

Odboráři také poukazují na propast mezi platy řadových zaměstnanců a štědrými balíčky pro členy vedení, respektive dividendami pro akcionáře.

Televize se pokusila zmírnit dopady protestní akce a dvě denní show včera předtočila. Stávka se ale dotkla populárního ranního vysílání Good Morning Britain.

Stávkující zaměstnanci přišli před londýnskou centrálu ITV, která dnes hostí výroční valnou hromadu společnosti.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme